plenderu

Jak dopasować zbiornik i sprężarkę do piaskarki?

Piaskowanie to proces, który wymaga zastosowania nie tylko piaskarki, ale i specjalnego zbiornika do nich oraz odpowiedniej sprężarki. To podstawowy osprzęt, w który trzeba się wyposażać, chcąc realizować prace z tego zakresu. W dalszej części naszego wpisu podpowiadamy, na co zwracać uwagę, wybierając zbiornik i sprężarkę do piaskarki.

Wybór zbiornika i sprężarki do piaskarki. Na co musisz zwrócić uwagę?

Skomponowanie podstawowego zestawu składającego się z piaskarki, zbiornika i sprężarki to pierwsza rzecz, o jaką trzeba zadbać przed realizacją prac z zakresu piaskowania. Bardzo ważne jest, aby kompresor posiadał zbiornik o odpowiednio dużej pojemności. Standardowo jest to co najmniej 200 litrów.

Do innych ważnych parametrów zaliczamy też wydajność sprężarki, która najczęściej podawana jest w litrach na minutę. W tym przypadku dobór sprzętu zależy przede wszystkim od specyfiki zastosowań. W przypadku profesjonalnego piaskowania wymaga się, aby wydajność była na poziomie 4–5 m3/min (4000–5000 l/min). Jeśli ten parametr będzie niewystarczający, proces piaskowania staje się czasochłonnym zadaniem, a efekty prac będą mało satysfakcjonujące.

W ofercie naszej firmy dostępne są zbiorniki ciśnieniowe o różnej pojemności: 500 L, 270 L, 1000 L, 2000 L, 3000 L. Zapewniamy również sprężarki, w tym zarówno nowe sprężarki ATMOS, jak również sprzęt używany stacjonarny i przewoźny. Korzystając z usług naszej firmy, dobierzesz odpowiednio do indywidualnych potrzeb piaskarkę wraz z całym niezbędnym osprzętem. Zapewniamy przede wszystkim profesjonalne urządzenia ciśnieniowe, które wyróżniają się niewielkimi gabarytami, więc przemieszczanie się wraz z nimi nie stanowi problemu. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Lokalizacja

P.H.U. Airspaw
Stawiec 11d,
56-300 Milicz

Tel.
    +48 601 565 947
Tel. Fax
    +48 713190119
E-mail:
         Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.