plenderu

Blog

spawarka

Spawarki MIG/MAG, czyli migomaty, są powszechnie stosowane przez profesjonalistów oraz amatorów. Nie bez powodu cieszą się tak dużą popularnością. Wśród sprzętu spawalniczego wyróżniają się przede wszystkim stosunkowo prostą obsługą oraz wysoką jakością wykonywanych spawów. Dowiedz się więcej na temat spawarek MIG/MAG.

kompresor

Urządzenia takie jak sprężarki śrubowe są znanym wyposażeniem wielu warsztatów i zakładów pracy. Z uwagi na to, że są intensywnie eksploatowane, stopniowo ulegają zużyciu, a po jakimś czasie trzeba je wymienić. Niekiedy okazuje się też, że posiadane urządzenie nie jest wystarczające i poszukujecie sprężarki, która sprosta wymaganiom w Waszym miejscu pracy.

Sprezarka

Sprężarki to urządzenia, które podwyższają ciśnienie gazu lub wymuszają przepływ poprzez nadanie energii kinetycznej. Można je podzielić przede wszystkim ze względu na stosunek sprężania lub budowę, co ma wpływ na rodzaj wykonywanej pracy. Sprężarki dzielą się także na stacjonarne i przewoźne. Postanowiliśmy przybliżyć wam zalety związane z tym drugim rodzajem.

 

spawanie MIG

Istnieje kilka rodzajów spawarek – najpopularniejszymi z nich są spawarki działające w technologii MIG oraz TIG. Urządzenie spawające w technologii MIG sprawdza się w spawaniu małych elementów – doskonale nadaje się do pracy przy samochodach lub do renowacji sprzętu mechanicznego i spawania blach.

piaskowanie

Piaskarki to popularne urządzenia, które służą do oczyszczania powierzchni materiałem ściernym, poddanym strumieniowi wysokiego ciśnienia. Ścierniwem może być piasek, ale także szkło, suchy lód lub metal.

Narzędzia spawalnicze

Podczas spawania dbamy o bezpieczeństwo stosując przyłbice, okulary ochronne, rękawice oraz inne środki ostrożności. Jednak często zapominamy o tym, aby zadbać o stan naszych urządzeń. Zadbany i w pełni sprawny sprzęt pozwala na efektywną pracę, dlatego warto nadzorować jego sprawność.

Błędy spawalnicze

Nawet pozornie błahe błędy podczas spawania mogą sprawić, że cały proces okaże się nieefektywny i nieopłacalny. Jednym z najczęstszych jest praca z nieprawidłowymi połączeniami lub przewodami. Te mogą być po prostu uszkodzone lub obluzowane.

spawanie

Wszystkie narzędzia po czasie tracą swoją moc, ulegają zniszczeniu lub zwyczajnie przestają działać. Takim narzędziem jest na przykład spawarka. Choć zazwyczaj urządzenia te są niezwykle wytrzymałe, także ze spawarką należy się prędzej czy później rozstać. Nieświadome osoby najczęściej zostawiają migomat przy reszcie śmieci przeznaczonych do utylizacji i liczą na to, że firmy recyklingowe zabiorą go ze sobą. Warto jednak rozważyć inną możliwość pozbycia się zużytego sprzętu.

spawanie

Narzędzia spawalnicze są szeroko wykorzystywane przez różnego rodzaju gałęzie przemysłu. Spotkać można je na przykład na budowie, w zakładzie ślusarskim czy w warsztatach spawalnictwa artystycznego. Do wykonania produktów najwyższej jakości potrzebne są sprawne narzędzia, które wykorzystują najnowsze technologie. W przypadku niektórych firm lepszym rozwiązaniem niż zakup sprzętu może okazać się jego wypożyczenie.

sprezarki

Instalacje służące do wytwarzania sprężonego powietrza mogą znacząco zwiększyć efektywność przedsiębiorstwa, a ich wydajność wydaje się parametrem podstawowym. Jednak kupując sprężarkę, zwracamy uwagę także na inne kryterium – energooszczędność. Na szczęście dzisiaj nie musimy wybierać pomiędzy energooszczędnością a produktywnością. Jednak dlaczego oszczędzanie na energii jest równie istotne?

zbiorniki powietrza

Większość zbiorników sprężonego powietrza podlega dozorowi technicznemu. O tym fakcie decyduje Ustawa z dnia 7 grudnia 2012 r. w sprawie rodzajów urządzeń technicznych podlegających dozorowi technicznemu. Ustawa ta określa jaki rodzaj zbiornika ciśnieniowego powinien posiadać wymaganą dokumentację techniczną. Na tę kwestię należy zwrócić szczególną uwagę podczas wyboru sprężarki. Które zbiorniki powietrza podlegają dozorowi technicznemu?

zbiornik ciśnieniowy

Zbiorniki ciśnieniowe można spotkać w każdym domu. Jego właściwy wybór ma ogromny wpływ na funkcjonowanie i żywotność pompy. Decydując się na kupno zbiornika ciśnieniowego, należy wziąć pod uwagę kilka parametrów – wydajność, technologię wykonania, a także pojemność. To ostatnie jest szczególnie ważne, biorąc pod uwagę powierzchnię domu oraz ilość osób w nim mieszkających. Jak dobrać pojemność zbiornika ciśnieniowego?

Lokalizacja

P.H.U. Airspaw
Stawiec 11d,
56-300 Milicz

Tel.
    +48 601 565 947
Tel. Fax
    +48 713190119
E-mail:
         Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.