plenderu

Blog

maszyna do piaskowania

Piaskowanie to proces, który wymaga zastosowania nie tylko piaskarki, ale i specjalnego zbiornika do nich oraz odpowiedniej sprężarki. To podstawowy osprzęt, w który trzeba się wyposażać, chcąc realizować prace z tego zakresu. W dalszej części naszego wpisu podpowiadamy, na co zwracać uwagę, wybierając zbiornik i sprężarkę do piaskarki.

serwis sprężarki

Sprężarki to dość wrażliwe urządzenia, które wymagają ze strony użytkowników odpowiedniej uwagi. Aby uniknąć niespodziewanych awarii i zbędnych przestojów w pracy, należy dbać o utrzymanie w dobrej kondycji wszystkich komponentów. To gwarancja długiej żywotności maszyny. Dlatego właśnie bardzo ważne są regularne przeglądu i profesjonalne serwisowanie sprężarek — przewoźnych, śrubowych, stacjonarnych itd. Jest to istotne nie tylko ze względu na ich prawidłowe działanie, ale przede wszystkim bezpieczeństwo.

układ pneumatyczny

Sprężone powietrze wykorzystywane jest do wielu zastosowań. Stosuje się je m.in. w silnikach i układach pneumatycznych. W jego skład wchodzą nie tylko azot, tlen, dwutlenek węgla i inne gazy w odpowiednich stężeniach, ale i para wodna. Wysoki poziom wilgotności w sprężonym powietrzu może doprowadzić do uszkodzenia maszyn i urządzeń, dlatego też przed zastosowaniem konieczne jest jego osuszenie. W tym celu wykorzystywane są m.in. osuszacze ziębnicze sprężonego powietrza.

spawarka

Spawarki MIG/MAG, czyli migomaty, są powszechnie stosowane przez profesjonalistów oraz amatorów. Nie bez powodu cieszą się tak dużą popularnością. Wśród sprzętu spawalniczego wyróżniają się przede wszystkim stosunkowo prostą obsługą oraz wysoką jakością wykonywanych spawów. Dowiedz się więcej na temat spawarek MIG/MAG.

kompresor

Urządzenia takie jak sprężarki śrubowe są znanym wyposażeniem wielu warsztatów i zakładów pracy. Z uwagi na to, że są intensywnie eksploatowane, stopniowo ulegają zużyciu, a po jakimś czasie trzeba je wymienić. Niekiedy okazuje się też, że posiadane urządzenie nie jest wystarczające i poszukujecie sprężarki, która sprosta wymaganiom w Waszym miejscu pracy.

Sprezarka

Sprężarki to urządzenia, które podwyższają ciśnienie gazu lub wymuszają przepływ poprzez nadanie energii kinetycznej. Można je podzielić przede wszystkim ze względu na stosunek sprężania lub budowę, co ma wpływ na rodzaj wykonywanej pracy. Sprężarki dzielą się także na stacjonarne i przewoźne. Postanowiliśmy przybliżyć wam zalety związane z tym drugim rodzajem.

 

spawanie MIG

Istnieje kilka rodzajów spawarek – najpopularniejszymi z nich są spawarki działające w technologii MIG oraz TIG. Urządzenie spawające w technologii MIG sprawdza się w spawaniu małych elementów – doskonale nadaje się do pracy przy samochodach lub do renowacji sprzętu mechanicznego i spawania blach.

piaskowanie

Piaskarki to popularne urządzenia, które służą do oczyszczania powierzchni materiałem ściernym, poddanym strumieniowi wysokiego ciśnienia. Ścierniwem może być piasek, ale także szkło, suchy lód lub metal.

Narzędzia spawalnicze

Podczas spawania dbamy o bezpieczeństwo stosując przyłbice, okulary ochronne, rękawice oraz inne środki ostrożności. Jednak często zapominamy o tym, aby zadbać o stan naszych urządzeń. Zadbany i w pełni sprawny sprzęt pozwala na efektywną pracę, dlatego warto nadzorować jego sprawność.

Błędy spawalnicze

Nawet pozornie błahe błędy podczas spawania mogą sprawić, że cały proces okaże się nieefektywny i nieopłacalny. Jednym z najczęstszych jest praca z nieprawidłowymi połączeniami lub przewodami. Te mogą być po prostu uszkodzone lub obluzowane.

spawanie

Wszystkie narzędzia po czasie tracą swoją moc, ulegają zniszczeniu lub zwyczajnie przestają działać. Takim narzędziem jest na przykład spawarka. Choć zazwyczaj urządzenia te są niezwykle wytrzymałe, także ze spawarką należy się prędzej czy później rozstać. Nieświadome osoby najczęściej zostawiają migomat przy reszcie śmieci przeznaczonych do utylizacji i liczą na to, że firmy recyklingowe zabiorą go ze sobą. Warto jednak rozważyć inną możliwość pozbycia się zużytego sprzętu.

spawanie

Narzędzia spawalnicze są szeroko wykorzystywane przez różnego rodzaju gałęzie przemysłu. Spotkać można je na przykład na budowie, w zakładzie ślusarskim czy w warsztatach spawalnictwa artystycznego. Do wykonania produktów najwyższej jakości potrzebne są sprawne narzędzia, które wykorzystują najnowsze technologie. W przypadku niektórych firm lepszym rozwiązaniem niż zakup sprzętu może okazać się jego wypożyczenie.

Lokalizacja

P.H.U. Airspaw
Stawiec 11d,
56-300 Milicz

Tel.
    +48 601 565 947
Tel. Fax
    +48 713190119
E-mail:
         Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.