plenderu

Serwisowanie sprężarek. Jak dbać o stan urządzeń?

Sprężarki to dość wrażliwe urządzenia, które wymagają ze strony użytkowników odpowiedniej uwagi. Aby uniknąć niespodziewanych awarii i zbędnych przestojów w pracy, należy dbać o utrzymanie w dobrej kondycji wszystkich komponentów. To gwarancja długiej żywotności maszyny. Dlatego właśnie bardzo ważne są regularne przeglądu i profesjonalne serwisowanie sprężarek — przewoźnych, śrubowych, stacjonarnych itd. Jest to istotne nie tylko ze względu na ich prawidłowe działanie, ale przede wszystkim bezpieczeństwo.

Dlaczego należy regularnie serwisować sprężarki?

Profesjonalny serwis sprężarek to istotny aspekt utrzymania tych urządzeń w dobrym stanie technicznym przez długie lata, w tym nawet po zakończeniu okresu gwarancyjnego. Nie wystarczy przy tym dbać wyłącznie o regularną wymianę filtrów. Równie ważne jest właściwe smarowanie silnika po upływie określonej ilości godzin pracy (określona przez producenta). Niektóre sprzęty wymagają też okresowej wymiany sprzęgła czy filtrów powietrza. Konieczna jest też ogólna inspekcja sprężarki, również pod kątem ewentualnych zanieczyszczeń. Nagromadzone zanieczyszczenia mogą doprowadzić do utraty mocy i spadku wydajności. Z kolei brak smarowania kluczowych elementów może spowodować, że niektórym elementem będą zagrażać zatory, rdza w zbiorniku i korozja pasków klinowych, zatkanie filtra powietrza.

W ramach prac serwisowych dokonuje się również wymiany niektórych komponentów, takich jak m.in. paski klinowe, termostat, uszczelnienia, przewody gumowe łożyska silnika elektrycznego itp. Wymiany wymaga też olej, filtr oleju, wkład filtra powietrza. Sprawdzana jest też jakość połączeń elektrycznych, szczelność obiegu powietrza i oleju, działanie włącznika bezpieczeństwa i włącznika ciśnieniowego itp. W przypadku stwierdzenia objawów ewentualnych usterek, od razu podejmowane są stosowne działania naprawcze, co skutecznie przeciwdziała wystąpieniu poważnych awarii w przyszłości.

Jak często serwisować sprężarki?

Każda sprężarka powinna być serwisowana z częstotliwością wskazaną w instrukcji obsługi, gdzie znajduje się szczegółowo rozpisany harmonogram przeglądów serwisowych. Oprócz tego znajdują się tam również informacje, jakie czynności trzeba wykonać w ramach serwisu urządzenia po przepracowaniu określonego czasu lub liczby roboczogodzin.

Gdzie serwisować sprężarki?

Nasza firma specjalizuje się w serwisowaniu sprężarek różnych typów, dlatego też zapraszamy do skorzystania z usług. Gwarantujemy nie tylko dokonanie kompleksowego przeglądu, ale i przeprowadzenie stosownych prac naprawczych. W przypadku dłuższych i bardziej skomplikowanych napraw zapewniamy klientom możliwość wypożyczenia sprzętu zastępczego.

Zapraszamy do kontaktu z naszą firmą w celu przeprowadzenia dokładnej wyceny usługi.

 

Lokalizacja

P.H.U. Airspaw
Stawiec 11d,
56-300 Milicz

Tel.
    +48 601 565 947
Tel. Fax
    +48 713190119
E-mail:
         Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.