plenderu

Jak działają osuszacze ziębnicze sprężonego powietrza?

Sprężone powietrze wykorzystywane jest do wielu zastosowań. Stosuje się je m.in. w silnikach i układach pneumatycznych. W jego skład wchodzą nie tylko azot, tlen, dwutlenek węgla i inne gazy w odpowiednich stężeniach, ale i para wodna. Wysoki poziom wilgotności w sprężonym powietrzu może doprowadzić do uszkodzenia maszyn i urządzeń, dlatego też przed zastosowaniem konieczne jest jego osuszenie. W tym celu wykorzystywane są m.in. osuszacze ziębnicze sprężonego powietrza.

Działanie i zastosowanie osuszaczy ziębniczych sprężonego powietrza

Osuszacze ziębnicze sprężonego powietrza usuwają wilgoć z powietrza pod ciśnieniem. W urządzeniach tego rodzaju wykorzystywane są dwa typy wymienników ciepła: powietrze-powietrze i powietrze-zamrażanie. Powietrze jest wysysane przez urządzenie, a następnie schładzane, co w konsekwencji prowadzi do skraplania pary wodnej. Woda, która gromadzi się w wymienniku, jest następnie odseparowywana i usuwana. W ten sposób powietrze jest pozbawione wilgoci.

Osuszacze ziębnicze sprężonego powietrza znajdują zastosowanie w przemyśle oraz warsztatach, gdzie odbywają się procesy wymagające odpowiednio osuszonego sprężonego powietrza.

W tego rodzaju urządzeniach używane są efektywne filtry oraz bezpieczne dla środowiska odmiany freonu. Wydajność osuszaczy ziębniczych osiąga do 70 000 litrów powietrza na minutę. Jest to również jedna z najbardziej ekonomicznych metod.

Używane osuszacze ziębnicze w ofercie naszej firmy

W ofercie naszej firmy dostępne są używane osuszacze ziębnicze sprężonego powietrza, które wyróżniają się doskonałym stanem technicznym i nadają się do dalszego, długotrwałego i wydajnego użytkowania. Gwarantujemy sprzęt o różnych parametrach, który z może być dobrany adekwatnie do konkretnych potrzeb Klienta. Zapewniamy osuszacze wielu renomowanych marek. Oprócz tego oferujemy fachowe doradztwo oraz atrakcyjne ceny.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą używanych osuszaczy ziębniczych sprężonego powietrza i bezpośredniego kontaktu z naszą firmą.

Lokalizacja

P.H.U. Airspaw
Stawiec 11d,
56-300 Milicz

Tel.
    +48 601 565 947
Tel. Fax
    +48 713190119
E-mail:
         Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.