plenderu

Czy warto zainwestować w używaną sprężarkę powietrza?

Urządzenia takie jak sprężarki śrubowe są znanym wyposażeniem wielu warsztatów i zakładów pracy. Z uwagi na to, że są intensywnie eksploatowane, stopniowo ulegają zużyciu, a po jakimś czasie trzeba je wymienić. Niekiedy okazuje się też, że posiadane urządzenie nie jest wystarczające i poszukujecie sprężarki, która sprosta wymaganiom w Waszym miejscu pracy.

W ramach poszukiwań możecie natknąć się na używane maszyny, które są znacznie tańsze od ich fabrycznie nowych odpowiedników. Czy warto interesować się takimi sprężarkami? Jak podejść do zakupu używanego urządzenia, by nie narazić się na duże koszty w przyszłości?

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu używanej sprężarki

Zakup używanych urządzeń i maszyn zawsze wiąże się z pewną dozą niepewności. Niestety każdy zna historie o nieuczciwych sprzedawcach, którzy naciągają niedoświadczonych klientów. Bardzo często powołują się na bardzo dobre parametry urządzenia, dbają o jego atrakcyjny wygląd i oferują je w szokująco niskiej cenie. Niestety w większości przypadków jest to przepis na liczne kłopoty, ponieważ takie sprężarki albo w ogóle nie działają, albo wkrótce się popsują, a sprzedawca odmówi dokonania napraw.

 

Jeśli chcecie dokonać zakupu używanej sprężarki, powinniście dobrze zapoznać się z ich podstawowymi elementami i wiedzieć jak pracuje sprawne urządzenie. Dzięki temu, kiedy będziecie oglądali konkretny model, nie dacie się nabrać na opowieści naciągaczy. To ważne, abyście sprawdzili przebieg i to, czy jest prawidłowy, a także to, czy został dokonany remont całej sprężarki (łącznie z remontem stopnia śrubowego). Jeśli będziecie mieli taką możliwość, zbadajcie, czy występują drgania na module śrubowym podczas dociążenia. Jeśli łożyska są w złym stanie, będziecie w stanie wyczuć to gołą ręką. Dobrze byłoby, gdybyście sprawdzili, jak wygląda olej, a także jaki jest stan zaworów i węży. To znacznie więcej niż ocena kultury pracy, jednak są to podstawowe informacje, które pomogą określić, czy zakup będzie trafiony. Zwróćcie uwagę też na to, czy sprzedawca oferuje Wam serwis dla danego urządzenia!

 

Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest zakup używanego urządzenia od dystrybutora sprężarek. Dzięki temu będziecie mieli pewność, że firma, która specjalizuje się w tego rodzaju maszynach, zadba o to, by sprzedawany sprzęt był w należytym stanie. Profesjonaliści nie będą ryzykowali utraty dobrej opinii na rzecz szybkiego zysku!

Lokalizacja

P.H.U. Airspaw
Stawiec 11d,
56-300 Milicz

Tel.
    +48 601 565 947
Tel. Fax
    +48 713190119
E-mail:
         Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.