plenderu

Zalety sprężarek przewoźnych

Sprężarki to urządzenia, które podwyższają ciśnienie gazu lub wymuszają przepływ poprzez nadanie energii kinetycznej. Można je podzielić przede wszystkim ze względu na stosunek sprężania lub budowę, co ma wpływ na rodzaj wykonywanej pracy. Sprężarki dzielą się także na stacjonarne i przewoźne. Postanowiliśmy przybliżyć wam zalety związane z tym drugim rodzajem.

 

Rodzaje wykonywanych prac

W poszczególnych gałęziach przemysłu wykorzystuje się sprężarki różnego rodzaju. Za ich pomocą wykonuje się m.in.:

  • piaskowanie,
  • malowanie natryskowe,
  • pompowanie opon,
  • podnoszenie ciśnienia w turbinach,
  • przetłaczanie gazu ziemnego,
  • doładowanie silnika spalinowego,
  • transport materiałów sypkich.

Urządzenia z tej kategorii producenci oferują w wersjach małych, średnich i dużych. Pozwala to na dopasowanie mocy do wymagań danej pracy. Sprężarki przewożone na dwóch kołach można łatwo przetransportować wszędzie tam, gdzie potrzebne jest sprężenie gazu. Sprężarki przewoźne, zwane także mobilnymi, przede wszystkim stosuje się na placach budowy, a także przy budowie dróg, gdzie dostęp do źródeł elektrycznych jest ograniczony. Stosuje się je także jako awaryjne źródło zasilania w niektórych maszynach produkcyjnych. Niektóre sprężarki wyposaża się w agregaty prądotwórcze, które pozwalają podłączać różne urządzenia i narzędzia elektryczne.

 

Charakterystyka sprężarek przewoźnych

Urządzenia przewoźne nie muszą posiadać słabych parametrów. Ich ciśnienie robocze waha się od 7 do nawet 30 bar i wydajność od 2 do 63 m3 na minutę. Wpływa to na budowę sprężarki i jej wielkość. Największe z nich mają budowę kontenera, którego przewozi się za pomocą specjalnych mocowań. Jednak ich gabaryty i ciężar zmniejszają mobilność. Niektóre sprężarki przewoźne mają hamulce najazdowe i postojowe. Ponadto wyposaża się je w  oświetlenia umożliwiające poruszanie się po drogach publicznych. Niektóre modele mają regulowany dyszel, nogę wsporczą, lub składane kółko mocowane do dyszla. Ponadto producenci sprzedają także wyposażenie dodatkowe w postaci:

  • bębnów z przewodem,
  • układów sterowania do płynnej regulacji,
  • zabezpieczeń do przekroczenia parametrów pracy.

Konstrukcja zbliżona do przyczepki ułatwia transport poprzez wykonywanie bezpiecznych manewrów drogowych. Sprężarki stacjonarne najczęściej pracują za pomocą silników elektrycznych. Natomiast sprężarki przewoźne przeważnie zasilane są wysokoprężnym silnikiem, choć można znaleźć także produkty elektryczne. Pośrednim rozwiązaniem są sprężarki z napędem spalinowym i dodatkowym silnikiem  elektrycznym. Można je wtedy używać zarówno na świeżym powietrzu, jak i w budynkach krytych czy na halach. Napęd elektryczny sprawdza się w miejscach o rygorystycznych wymaganiach, np. w pobliżu szpitali lub na terenach ochrony środowiska.

Lokalizacja

P.H.U. Airspaw
Stawiec 11d,
56-300 Milicz

Tel.
    +48 601 565 947
Tel. Fax
    +48 713190119
E-mail:
         Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.