plenderu

Jak działa system chłodzenia w spawarce?

Istnieje kilka rodzajów spawarek – najpopularniejszymi z nich są spawarki działające w technologii MIG oraz TIG. Urządzenie spawające w technologii MIG sprawdza się w spawaniu małych elementów – doskonale nadaje się do pracy przy samochodach lub do renowacji sprzętu mechanicznego i spawania blach.

Spawarki MIG są dosyć duże i ważą przeważnie co najmniej 15 kg, ponieważ są wyposażone w butle z gazem obojętnym. Spawarki MIG, zwane również migomatami, wyróżniają się wysoką wydajnością pracy oraz możliwością obróbki metali w różnych pozycjach.

Drugi rodzaj, czyli urządzenia spawające w technologii TIG, to wyjątkowo wszechstronny sprzęt, który pozwala spawać niemal każdy rodzaj metalu. Doskonale sprawdza się w spawaniu stali wysokostopowej oraz aluminium. Praca za pomocą tej technologii zapewnia wysokiej jakości spoiny oraz możliwość przełączania się na technologię MMA. Spawarka TIG również powinna być wyposażona w butlę z gazem, jednak spawając w technologii MMA korzystanie z butli nie jest konieczne.

Wbudowany układ chłodzenia i chłodnice do spawarek

Spawarka to urządzenie, przez które przepływa duży prąd, przez co naturalna wentylacja nie zapewnia odpowiedniego chłodzenia. Dlatego, aby spawarka działała stabilnie i wydajnie, wykorzystuje się wewnętrzny układ chłodzenia. System odprowadza ciepło z uchwytu spawalniczego i utrzymuje niską temperaturę pracy palnika, gwarantując przy tym poprawną pracę drutu oraz długą żywotność części spawarki. Dodatkowo urządzenie może być wyposażone w podwójny system chłodzenia, który zapewnia płynną pracę spawarki w każdych warunkach roboczych.

Nie wszystkie urządzenia posiadają wbudowany układ chłodzenia. W takim przypadku można zastosować zewnętrzną chłodnicę, która pozwoli w pełni wykorzystać potencjał spawarki. Chłodnica zapewniająca sprawny obieg wody oraz odprowadzenie ciepła z uchwytu, gwarantuje wysoką wydajność i lepsze wyniki spawania. Niezależnie od rodzaju spawarki oraz systemu chłodzenia, każdy użytkownik powinien zwracać szczególną uwagę na wentylację urządzenia, ponieważ ma ona ogromny wpływ na jakość pracy i trwałość użytkową spawarki.

Lokalizacja

P.H.U. Airspaw
Stawiec 11d,
56-300 Milicz

Tel.
    +48 601 565 947
Tel. Fax
    +48 713190119
E-mail:
         Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.