plenderu

Piaskarka ze sterowaniem manualnym czy pneumatycznym - którą wybrać?

Piaskarki to popularne urządzenia, które służą do oczyszczania powierzchni materiałem ściernym, poddanym strumieniowi wysokiego ciśnienia. Ścierniwem może być piasek, ale także szkło, suchy lód lub metal.

Urządzenia ciśnieniowe można podzielić na takie, które wyposażone są w sterowanie manualne oraz pneumatyczne. System pneumatyczny pozwala na kierowanie pracą piaskarki bez podchodzenia do zbiornika. Jest to więc jedno z najbardziej bezpiecznych, a zarazem praktycznych rozwiązań. Sterowanie pneumatyczne wymaga specjalnej dźwigni, połączonej ze zbiornikiem. Dopiero po jej zwolnieniu następuje otwarcie dopływu powietrza do urządzenia, a po kilku sekundach – rozpoczęcie piaskowania. Sterowanie pneumatyczne jest stosowane na odległości pomiędzy zbiornikiem a operatorem nieprzekraczającej 40 metrów, ze względu na opóźnienie reakcji.

Piaskarki ze sterowaniem manualnym, dostępne w naszej firmie, wymagają bezpośredniej obecności operatora. Pracownik kieruje parametrami piaskowania, dostarcza do zaworu talerzowego ścierniwa, a także dopasowuje szybkość jego przesuwu. Piaskarki ze sterowaniem manualnym są najlepsze do skomplikowanych prac wymagających precyzji, na przykład zdobienia szkła.

W jakich pracach najczęściej wykorzystuje się piaskarki?

Proces piaskowania służy przede wszystkim do oczyszczania, obróbki, ale również dekorowania różnego rodzaju powierzchni. Z tego powodu znajduje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Piaskarki to urządzenia uniwersalne i praktyczne, można wykorzystać w nich różne rodzaje ścierniwa, nawet rozdrobnione łupiny orzechów.

Piaskowanie jest lepszą alternatywą dla szlifowania, ponieważ pozwala osiągnąć znacznie gładszą powierzchnię, a ścierniwo dociera nawet w trudno dostępne miejsca. Stosuje się je więc do oczyszczania felg samochodowych lub części do maszyn. Piaskarką można również usunąć rdzę z metalowych powierzchni, co wykorzystuje się w branży motoryzacyjnej. Urządzenia tego typu są stosowane w przygotowaniu materiału do malowania lub lakierowania. Piaskarką można również stworzyć efektowne dekoracje i odnowić stare przedmioty.

Lokalizacja

P.H.U. Airspaw
Stawiec 11d,
56-300 Milicz

Tel.
    +48 601 565 947
Tel. Fax
    +48 713190119
E-mail:
         Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.