plenderu

Serwisowanie narzędzi spawalniczych. Jak dbać o stan sprzętu?

Podczas spawania dbamy o bezpieczeństwo stosując przyłbice, okulary ochronne, rękawice oraz inne środki ostrożności. Jednak często zapominamy o tym, aby zadbać o stan naszych urządzeń. Zadbany i w pełni sprawny sprzęt pozwala na efektywną pracę, dlatego warto nadzorować jego sprawność.

Jak obchodzić się ze sprzętem spawalniczym?

O każdy sprzęt lub przyrząd roboczy należy dbać i właściwie go użytkować. Nie należy wystawiać go na deszcz oraz nadmierną wilgoć. W trakcie użytkowania należy unikać także uszkodzeń mechanicznych. Trzeba uważać na upadki urządzeń, uderzenia, a także przecięcia przewodu zasilającego. Każde urządzenie powinno mieć swoje bezpieczne miejsce, w którym jest przechowywane. W innym wypadku może być narażone na uszkodzenia nawet podczas spoczynku. Trzeba zwracać uwagę na to, aby kable nie znajdowały się w pobliżu ostrych elementów.  Nie powinny również przewijać się przez  przejście, aby nikt się o nie potknął, strącając przy tym sprzęt.

Sprawdzanie stanu technicznego

Naprawę i konserwację sprzętu należy zlecać wyłącznie autoryzowanym warsztatom naprawczym, ponieważ sprawny stan techniczny jest ważny również dla naszego zdrowia. Porażenie prądem wynikające z niesprawności spawarki może prowadzić nawet do śmierci. Dlatego urządzenia spawalnicze powinny przechodzić regularne przeglądy, a w przypadku uszkodzeń, muszą być serwisowane przed ponownym użyciem. Wówczas, gdy urządzenia pracują w skrajnie trudnych warunkach, nierozsądne jest czekanie do przeglądu rocznego. 

Jak działa serwis urządzeń spawalniczych?

Serwis, czyli diagnostyka usterki, rozpoczyna się zwykle od wyceny kosztów naprawy. Po ich zaakceptowaniu następuje naprawa zdiagnozowanej usterki, a klient zostaje poinformowany o ewentualnych, mniej priorytetowych wadach urządzenia. Po każdej ingerencji we wnętrze urządzenia, a w szczególności po przeprowadzeniu naprawy głównych elementów urządzenia, powinien zostać wykonany profilaktyczny test sprawności.

Lokalizacja

P.H.U. Airspaw
Stawiec 11d,
56-300 Milicz

Tel.
    +48 601 565 947
Tel. Fax
    +48 713190119
E-mail:
         Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.