plenderu

Wybór sprężarki a kryterium energooszczędności

Instalacje służące do wytwarzania sprężonego powietrza mogą znacząco zwiększyć efektywność przedsiębiorstwa, a ich wydajność wydaje się parametrem podstawowym. Jednak kupując sprężarkę, zwracamy uwagę także na inne kryterium – energooszczędność. Na szczęście dzisiaj nie musimy wybierać pomiędzy energooszczędnością a produktywnością. Jednak dlaczego oszczędzanie na energii jest równie istotne?

Energooszczędne sprężarki

Inwestycja w sprężarkę energooszczędną to niezwykle ekonomiczny wybór. Przyjazne środowisku kompresory są powszechnie używanym modelem, który zasłynął innowacyjnym rozwiązaniem - energooszczędne sprężarki mają możliwość sterowania wydajnością. Współcześnie sami decydujemy, ile powietrza musi wytworzyć sprężarka w danej jednostce czasu. Dzięki temu efektywność pracy oraz energooszczędność mogą iść ze sobą w parze. Okazuje się, że ekologiczne i tanie rozwiązania mogą być równie wydajne, co zwykłe kompresory przemysłowe. Jak się okazuje, zakup sprężarki energooszczędnej będzie trafionym wyborem. 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze sprężarki?

Energooszczędność to nie jedyny determinant wyboru modelu sprężarki. Przed zakupem warto zwrócić uwagę także na jej wielkość i pojemność. Zbyt duża waga wpłynie na niewygodne użytkowanie, natomiast za mała będzie prowadzić do ciągłego uzupełniania butli, co może wiązać się z wykonywaniem dodatkowej pracy i częstych przestojów. Przed dokonaniem wyboru warto sprawdzić poziom hałasu wydawanego przez sprężarkę oraz czas nabijania butli. Standardowy kompresor wydaje dźwięki zbliżone do kosiarki, dlatego też zdecydowanie lepiej jest wybierać produkty posiadające maksimum 80 decybeli.

Lokalizacja

P.H.U. Airspaw
Stawiec 11d,
56-300 Milicz

Tel.
    +48 601 565 947
Tel. Fax
    +48 713190119
E-mail:
         Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.