plenderu

Jak dobrać pojemność zbiornika ciśnieniowego?

Zbiorniki ciśnieniowe można spotkać w każdym domu. Jego właściwy wybór ma ogromny wpływ na funkcjonowanie i żywotność pompy. Decydując się na kupno zbiornika ciśnieniowego, należy wziąć pod uwagę kilka parametrów – wydajność, technologię wykonania, a także pojemność. To ostatnie jest szczególnie ważne, biorąc pod uwagę powierzchnię domu oraz ilość osób w nim mieszkających. Jak dobrać pojemność zbiornika ciśnieniowego?

Pojemność zbiornika ciśnieniowego

Komfort użytkowania zbiornika ciśnieniowego może być zapewniony poprzez jego pojemność. Przyjmuje się, że najwyższy stopień wygody następuje wtedy, gdy na jednego mieszkańca domu przypada przynajmniej 30 litrów. Zatem w niewielkich gospodarstwach domowych – jedno- lub dwuosobowych wystarczy zbiornik mieszczący od 80 do 100 litrów. Wraz ze wzrostem liczby mieszkańców, wzrastają ich potrzeby, a co za tym idzie – wzrasta wielkość zbiorników. W domach 3- i 5-osobowych absolutnym minimum jest zbiornik ciśnieniowy o pojemności 150 litrów. Większe urządzenia wydają się bardziej wydajne, jednak nie zawsze inwestycja w narzędzie o większych gabarytach się opłaca. 

Gdzie kupić odpowiedni zbiornik ciśnieniowy?

Zbiorniki ciśnieniowe warto kupować w odpowiednio wyspecjalizowanych sklepach. W Internecie jest wiele firm sprzedających zarówno nowe, jak i używane urządzenia. To doskonała propozycja dla osób, które chcą zaoszczędzić. Należy przy tym pamiętać, by wybierać tylko sprawdzone marki i przedsiębiorstwa. W tym celu warto sprawdzić opinie występujące w internecie na temat danej firmy, a także podzielić się opinią ze znajomymi. Takie działanie będzie gwarancją najlepszego wyboru.

Lokalizacja

P.H.U. Airspaw
Stawiec 11d,
56-300 Milicz

Tel.
    +48 601 565 947
Tel. Fax
    +48 713190119
E-mail:
         Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.