plenderu

Wynajem czy kupno maszyn przemysłowych?

Usługa wynajmu maszyn przemysłowych staje się coraz bardziej popularna. Korzystają z niej chętnie zarówno małe, jak i wielkie firmy. I nic w tym dziwnego: firmy wynajmujące tego typu sprzęt często oferują szerokich wachlarz produktów, które są dostępne od ręki. Czy w takiej sytuacji warto inwestować w swój park maszyn? To zależy.

 

Wynajem maszyn

Nie oszukujmy się: zakup nowej maszyny przemysłowej jest bardzo dużym wydatkiem. Raczkujące na rynku firmy rzadko kiedy stać na skompletowanie przynajmniej podstawowych urządzeń. Dlatego chętnie korzystają one z najmu. Nie tylko nie muszą wydawać sporych kwot na zakupy, dopóki nie zaczną na siebie zarabiać, ale też nie muszą przejmować się dodatkowymi kosztami wynikającymi z posiadania własnego sprzętu: przeglądami, serwisami i naprawami. Małe firmy, które dopiero kompletują swój park maszyn, zaczynają od zakupu tych najczęściej używanych. Najem jest więc dla nich jedynym rozwiązaniem, gdy  podczas kolejnego zlecenia muszą wykorzystać mniej popularną maszynę. Wynajem maszyn przemysłowych z tego samego powodu jest praktykowany przez duże firmy budowlane, które mają wiele swoich urządzeń, jednak jak się często okazuje: nie wszystko, co może być potrzebne. Pamiętajmy też o tym, że sprzęty czasami się psują. Nawet ogromne koncerny, które mają swój park maszyn, często korzystają z zaufanych wypożyczalni, które weprą je, gdy jakiś sprzęt odmówi posłuszeństwa.

Zakup maszyn

Zakup maszyn, jak już było wspomniane, to spory wydatek, plus koszty serwisów i napraw. Jednak w dłuższej perspektywie jest on oczywiście bardziej opłacalny, niż nieustanny najem. Własne maszyny umożliwiają podjęcie się każdego zadania natychmiast, bez konieczności potwierdzania z wypożyczalniami dostępności konkretnego sprzętu w danym terminie. Wiele firm stara się więc kompletować własny sprzęt, jednak w trakcie swojej działalności wspiera się dobrymi wypożyczalniami. Obie opcje uzupełniają się, ciężko więc jest jednoznacznie określić, czy któraś z nich jest lepsza.

Lokalizacja

P.H.U. Airspaw
Stawiec 11d,
56-300 Milicz

Tel.
    +48 601 565 947
Tel. Fax
    +48 713190119
E-mail:
         Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.