plenderu

Czym są zbiorniki ciśnieniowe i do czego służą?

Sprężone powietrze jest używane w wielu gałęziach przemysłu. Wszędzie tam, gdzie używa się sprężarek, znajdują się też różnej pojemności zbiorniki ciśnieniowe. Są one dostępne w wielu wielkościach i typach. Mniejsze warsztaty wykorzystują te o pojemności 500 l, te większe – nawet 3000 l. Zbiorniki niezbędne są tam, gdzie występują wysokie wahania zapotrzebowania na sprężone powietrze.

 

Budowa zbiornika

 

Zbiorniki ciśnieniowe, jak łatwo się można domyślić, produkuje się z wysoko wytrzymałych materiałów, które nie są podatne na działanie wilgoci ani zmiany temperatury. Najczęściej powstają one ze stali nierdzewnej. Na zbiorniki dodatkowo nakładane są powłoki z innych materiałów, aby nadać im określone cechy np. aby były bardziej odporne na działanie wilgoci, poddaje się je cynkowaniu. Zbiorniki ciśnieniowe wyposażone są w różnego rodzaju mechanizmy, które zapewniają wygodę i bezpieczeństwo ich użytkowania. Najważniejszym elementem jest oczywiście zawór bezpieczeństwa. Dba on o to, aby w momencie wzrostu ciśnienia była możliwość spuszczenia zawartości w łatwy i szybki sposób. Gaz odprowadza się z butli przez zawór odprowadzający i króciec przyłączeniowy.

 

Do czego służy zbiornik ciśnieniowy?

 

Jak już było wcześniej wspomniane, zbiornik ciśnieniowy odpowiedzialny jest za odciążenie sprężarki. Zmagazynowane powietrze pozwala ją co pewien czas odłączać bez ryzyka przegrzania. Czasami zbiornik ciśnieniowy odpowiada też na chłodzenie urządzenia. System chłodzenia w sprężarkach są dość skomplikowane, wykorzystuje się w nich olej, wodę i powietrze. Dodatkowo zbiorniki ciśnieniowe poprawiają kulturę pracy sprężarki minimalizując pulsację powietrza. Aby zbiorniki służyły bezawaryjnie przez lata, warto zadbać o ich odpowiednią konserwację i terminowe przeglądy. Wybierając zbiornik do swojej firmy zawsze warto postawić na renomowanego dostawcę i wysoką jakość wykonania, które gwarantują bezpieczeństwo pracy i komfortowe użytkowanie. Zbiornik ciśnieniowy powinien posiadać pełną dokumentację do UDT.

Lokalizacja

P.H.U. Airspaw
Stawiec 11d,
56-300 Milicz

Tel.
    +48 601 565 947
Tel. Fax
    +48 713190119
E-mail:
         Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.