plenderu

Najważniejsze zasady użytkowania kompresorów

Kompresor to jeden z rodzajów sprężarek. Służy do uzyskiwania wysokich ciśnień sprężonego gazu, będącego tzw. gazem roboczym. W większości przypadków gazem tym jest powietrze, chociaż nie jest to regułą, gdyż sprężeniu może ulegać również np. gaz ziemny. Kompresory powietrza znajdują zastosowanie przede wszystkim w przemyśle, ale niektóre modele w wyjątkowych przypadkach mogą być wykorzystywane również w warunkach domowych.

Gdzie najczęściej wykorzystywane są kompresory?

Kompresory stanowią istotny element systemów pneumatycznych, zapewniając im niezbędne zasilanie. Używanie jednego lub kilku urządzeń pozwala na stworzenie dużego systemu zasilającego, który zapewnia dopływ sprężonego powietrza o takim samym ciśnieniu - bez wahań mocy. Takie rozwiązanie najczęściej znajduje zastosowanie w dużych zakładach przemysłowych, np. przy liniach produkcyjnych. Mniejsze systemy korzystające z kompresorów spotkać można na stacjach paliw czy w warsztatach naprawczych.

Na rynku dostępne są zarówno kompresory nowe, jak i używane. Chociaż nowe modele to mniejsze ryzyko ewentualnych problemów eksploatacyjnych, to jednak główną zaletą używanego sprzętu są atrakcyjne ceny. Co więcej, sprężarki z drugiej ręki od wiarygodnych sprzedawców są przetestowane i cechują się pełną sprawnością techniczną, dlatego też są w stanie zapewnić długotrwałe użytkowanie bez większych komplikacji.

O czym należy pamiętać, korzystając z kompresora?

Kompresor działa na dość prostych zasadach, jednak podczas korzystania z tego urządzenia trzeba przestrzegać kilku istotnych zasad. Przede wszystkim należy przeciwdziałać przedostaniu się do środka wilgoci, która mogłaby uszkodzić metalowe części. Wilgoć to jeden z podstawowych problemów zagrażających kompresorem, które pobierają powietrze znajdujące się w otoczeniu. W celu uniknięcia ewentualnych nieprawidłowości można użyć osuszaczy sprężonego powietrza, które zamrażają wodę, a następnie wytrącają ją. Problematyczny może okazać się też kondensat, czyli mieszanina wody z olejem, który usuwany jest przy użyciu spustu kondensatu.

Lokalizacja

P.H.U. Airspaw
Stawiec 11d,
56-300 Milicz

Tel.
    +48 601 565 947
Tel. Fax
    +48 713190119
E-mail:
         Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.