plenderu

Wykorzystanie sprężarek powietrza w przemyśle

Sprężarki dzielą na kilka różnorodnych typów i dzięki temu znajdują szerokie zastosowanie w wielu branżach przemysłu. Poza przemysłem, wykorzystywane są również w gospodarstwach domowych, między innymi w wentylatorach, chłodziarkach czy odkurzaczach. Niemniej to właśnie przemysł i technika jest głównym obszarem wykorzystywania sprężarek.

Najczęstsze zastosowania sprężarek

Jednym z najczęstszych zastosowań sprężarek powietrza są układy napędowe. Spotkamy je w kluczach pneumatycznych, szlifierkach, wiertarkach czy młotach. Wykorzystywane są w procesach piaskowania i malowania proszkowego, podczas pompowania opon samochodowych, w dystrybucji gazów technicznych i gazu ziemnego, w ładowaniu silników spalinowych czy w turbinach gazowych. Funkcjonalność sprężarek jest zatem szeroko wykorzystywana w przemyśle motoryzacyjnym, chemicznym, metalurgicznym, maszynowym oraz petrochemicznym i grzewczym. Zwłaszcza przemysł motoryzacyjny, motorowy i rowerowy przoduje w wykorzystaniu sprężarek – w układach pompowania kół, układach amortyzacyjnych, w zawieszeniach pneumatycznych, w klimatyzacji i układach chłodzących, w silnikach (do zwiększania mocy), a nawet w klaksonach w celu zwiększenia jego głośności! Sprężarki powietrzne znajdują również zastosowanie w transporcie materiałów sypkich.

 

Gdzie jeszcze wykorzystuje się sprężarki?

To nie koniec bardzo długiej listy sposobów na wykorzystanie sprężarek powietrza. Znajdują one również zastosowanie w przemyśle spożywczym do transportu produktów, napełniania maszyn żywnością, w procesach produkcyjnych, procesach pakowania, w nożach powietrznych i w celu wytworzenia azotu. W przemyśle farmaceutycznym sprężone powietrze wykorzystywane jest, podczas bezpośredniego kontaktu z produktem w celu jego oczyszczenia, napowietrzenia, osuszenia i przenoszenia oraz w zaworach sterujących i kurtynach powietrznych. Sprężarki stosuje się również w branży spawalniczej oraz do cięcia plazmą, w przemyśle elektronicznym do czyszczenia płytek obwodów drukowanych i w manipulatorach przenoszących, a także w przemyśle wytwórczym w urządzeniach chłodzących, grzewczych, dźwigowych oraz natryskowych. Sprężarki znajdują również zastosowanie w budownictwie (odwierty, kurtyny ochronne), w przemyśle wydobywczym i lotniczym oraz w obrębie gospodarowania odpadami.

Lokalizacja

P.H.U. Airspaw
Stawiec 11d,
56-300 Milicz

Tel.
    +48 601 565 947
Tel. Fax
    +48 713190119
E-mail:
         Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.