plenderu

Migomat: zasada działania i zastosowanie

Spawanie

Migomat to popularna nazwa spawarki, służącej do spawania metodą MIG-MAG. Technologia MIG umożliwia spawanie w osłonie gazów obojętnych (argon lub hel), natomiast technologia MAG w osłonie gazów aktywnych (dwutlenek węgla).

Migomat to popularna nazwa spawarki, służącej do spawania metodą MIG-MAG. Technologia MIG umożliwia spawanie w osłonie gazów obojętnych (argon lub hel), natomiast technologia MAG w osłonie gazów aktywnych (dwutlenek węgla). Spawanie migomatem jest efektywne, wydajne i precyzyjne. Uzyskiwane spoiny charakteryzują się wysoką jakością wykonania. Spawarki MIG-MAG działają w każdej pozycji i mogą spawać elementy o znacznej grubości. Są to najbardziej rozpowszechnione urządzenia spawalnicze.

 

Zasada działania

Spawanie MIG (Metal Inert Gas) to metoda 131, natomiast spawanie MAG (Metal Active Gas) to metoda 135. Migomaty to urządzenia półautomatyczne. Najważniejsze elementy układu to źródło prądu, połączone z układem sterującym; podajnik drutu (jeżeli umieszczony jest na zewnątrz, to łączy się go ze źródłem prądu za pomocą przewodu zespolonego); przewód masowy, łączący przedmiot spawany ze źródłem prądu; butla z gazem osłonowym; uchwyt doprowadzający prąd do drutu. Proces spawania rozpoczyna się od naciśnięcia przycisku na uchwycie MIG-MAG. Uchwyt spawalniczy przemieszczany jest równomiernie w stosunku do spoiny. Należy określić prędkość wysuwania się drutu. Wysuwający się drut ulega stopieniu w łuku elektrycznym. Tworzy się on pomiędzy drutem (elektrodą topliwą), a materiałem spawanym. Długość łuku utrzymywana jest na stałym poziomie. Łuk elektryczny i stopiony metal (jeziorko) ochraniane są przez gaz osłonowy przed oddziaływaniem atmosfery. Krzepnące jeziorko spawalnicze tworzy trwałe złącze.

 

Zastosowanie

Spawarki MIG-MAG charakteryzują się wszechstronnym zastosowaniem. Wykorzystywane są w wielu dziedzinach przemysłu, między innymi w branży samochodowej, stoczniowej i budowlanej. Służą do produkcji rurociągów i zbiorników ciśnieniowych, samochodów, statków, okrętów, a także konstrukcji stalowych, części maszyn przemysłowych i do obróbki oraz łączenia blach. Znajdują zastosowanie w sektorze remontowym oraz podczas konserwacji różnych przedmiotów. Spawarki MIG wykorzystywane są w przypadku aluminium, miedzi i innych metali nieżelaznych, natomiast spawarki MAG stosuje się do stali konstrukcyjnych: niestopowych, niskostopowych oraz wysokostopowych. Migomaty można również używać do celów hobbystycznych.

Lokalizacja

P.H.U. Airspaw
Stawiec 11d,
56-300 Milicz

Tel.
    +48 601 565 947
Tel. Fax
    +48 713190119
E-mail:
         Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.